Subsidies en regelingen voor Vereniging van Eigenaars

Is uw woning onderdeel van een VvE? Dan is het handig om het verduurzamen van uw woning te regelen binnen de VvE. Op die manier doet u dit samen met uw medebewoners en het VvE bestuur.

Het verduurzamen van een VvE kost uiteraard geld. Gelukkig zijn er diverse leningen en subsidies die u hierbij kunnen helpen. Het kan verstandig zijn om voor het verduurzamen van uw VvE een professionele partij in te schakelen. Zo'n partij kan het traject voor u begeleiden.

Hieronder leest u meer over de mogelijkheden voor uw VvE.

Subsidieregeling verduurzaming voor verenigingen van eigenaars (SVVE)

De Rijksoverheid stelt subsidie beschikbaar voor VvE's. Deze bestaat uit 3 onderdelen waar u subsidie voor kunt aanvragen:

  • Subsidie voor een verduurzamingsonderzoek.
  • Subsidie voor verduurzamingsmaatregelen. Deze vraagt u aan voordat u de maatregelen uitvoert.
  • Subsidie voor basislaadinfrastructuur en voor oplaadpuntenadvies.

U kunt deze subsidie aanvragen tot 31 december 2027. 

Lees meer informatie over deze subsidie

Subsidieregeling procesondersteuning opschaling renovatieprojecten (SPOR).

Wilt u samen met andere woningeigenaren woningen verduurzamen? Het kan een goed idee zijn om uw renovatieprojecten gezamenlijk te plannen. Vraag de Subsidieregeling procesondersteuning opschaling renovatieprojecten (SPOR) aan. Daarmee huurt u een procesondersteuner in die een verduurzamingsplan schrijft, zodat u het renovatieproject kunt opschalen.

Lees meer informatie over deze subsidie

VvE lening van het Warmtefonds

Bij deze lening is de rente rond de 3,2%. Er zijn geen verborgen kosten. Per jaar kunt u 20% vergoedingsvrij vervroegd aflossen. U krijgt maximaal € 34.000 financiering per appartementsrecht.

Lees meer informatie over deze subsidie

Lening van het energiefonds Overijssel

De lening van het energiefonds is voor minimaal € 1.000.000.

Lees meer informatie over deze mogelijkheid

Lening van Stimuleringsfonds volkshuisvesting (SVN)

Het SVN biedt leningen aan voor kleine en grote VvE’s. In deze lening kan ook geld geleend worden voor achterstallig onderhoud.

Lees meer informatie over deze mogelijkheid